Короткий урок права
Ти маєш право:
1. Фотографувати на вокзалах і в аеропортах.
2. На виході з супермаркету не показувати вміст своїх сумок охоронцям.
3. Купувати товар за тією ціною, яка вказана на ціннику, якщо працівники магазину помилково вказали ціну нижче реальної.
1. Вокзал. Порядок здійснення фото- і відеозйомки на об'єктах Укрзалізниці та Київського метрополітену встановлений положенням про проведення теле-, відео-, кіно- та фотозйомок на об'єктах інфраструктури загального користування, що належать Укрзалізниці та Київського метрополітену. Пункт 3 цього Положення говорить про те, що вимоги про узгодження зйомки з адміністрацією не поширюються на «зйомки, призначені для особистого користування і проводяться в місцях обслуговування пасажирів на вокзалах, станціях, зупиночних пунктах, що не заважають і не створюють незручностей і небезпеки для пересування пасажирів ».
Аеропорт. Обмеження на зйомку встановлені тільки в так званій «контрольованій зоні аеропорту», до якої відносяться «робоча площа аеропорту, прилегла до неї територія і розташовані поблизу будівлі або частину їх, доступ у які контролюється». У ній адміністрація аеропорту має право обмежувати зйомку. Більше того, ви маєте право фотографувати льотне поле, яке відкривається вашому погляду з вікна «стерильної» зони.
2. Перевірка сумок охоронцем при виході покупців з супермаркету незаконна! У вас є повне право на збереження таємниці особистого життя. Огляд може здійснюватися тільки співробітниками поліції при складанні певних документів і лише в тому випадку, якщо відвідувач підозрюється у крадіжці. Охорона магазину ще до огляду вашої сумки повинна заявити про наявність всіх наявних у неї доказів того, що ви скоїли крадіжку. Якщо їх доводи грунтуються на «інтуїції», «відчуттях» або інший патологічної підозріливості, можете сміливо йти додому, і жоден охоронець не має права вас зупиняти.
3. Невідповідність ціни на ціннику і на касі жодним чином не зобов'язує вас купувати товар за вищою ціною. Вам досить запам'ятати одну єдину фразу «написавши це число на ціннику, ви уклали зі мною договір публічної оферти, і я вправі вимагати його виконання». Можна нагадати адміністрації, що в радянські часи, згідно з Кримінальним кодексом, дана розбіжність цін трактувалося як обрахування і жорстко каралася. Зараз за цю недбалість вже не саджають, але притягнути до адміністративної відповідальності недбайливого продавця можна. Обов'язково сфотографуйте цінник (бажано, щоб в кадр потрапила поточна дата), продавців та касирів, залиште запис у Книзі скарг і пропозицій. Згодом всі ці дані послужать доказами вашої правоти.